műgyanta és beton burkolat felpolírozása
A felújító technológia már 1.200 forint + áfa/m² ártól elérhető, s mindezt bontás nélkül.
A felpolírozás során mechanikai úton a felületekről valamennyi lerakódott szennyeződés eltávolításra kerül, teljes mértékben vegyszer mentesen. Az eljárás 3 lépésben történik, melnyek végeredménye az eredeti állapottal megegyező megjelenés.
Előtte
Utána
A képen látható burkolat érdekessége, hogy a sportpályákon lévő "rücskös" műanyag burkolatához hasonlót láthatunk. A polírozás során a rücskök közül is eltávolításra került szinte valamennyi szennyező anyag.
A felület visszakapta eredeti fényét, helyreállt a víztaszító képesség.
Kevesen tudják, hogy a műanyag és a műgyanta felületek víztaszítóak. E képességük a használat során fokozatosan csökken, majd megszűnik. Azonban nem azért, mert elveszti ezt a képességét a felület, hanem azért, mert a rá kerülő szennyeződések vékony réteget képeznek a felületen. Ez a réteg pedig már nem rendelkezik víztaszító hatással. Számtalan esetben találkoztunk olyan felületekkel, ahol úgy próbáltak javítani a helyzeten, hogy védőrétegként lelakkozták a felületet. Nos, ettől rosszabb megoldást ki sem lehetne találni. A védőréteg önmagában helyes és jó gondolat. Azonban kizárólag tiszta felület alkalmas arra, hogy bármilyen típusú lakkot vagy egyéb impregnáló anyagot vigyünk a felületre. Ha ez nem történik meg, akkor tapasztaljuk azt, hogy az első hetekben, hónapokban a felület szépen csillog - bár a védőréteg alatt a kosz is ott van - majd idővel "pikkelyesen" elkezd felválni.
Visszatérve az eredeti gondolatmenethez. Azt kell tudni, hogy a műanyag és műgyanta burkolatok víztaszító képessége a teljes élettartam alatt jelen vannak, legfeljebb elfedésre kerülnek. Az általunk történő polírozó eljárással szennyeződés mentessé tesszük a felületet. Így az ismét víztaszító lesz, impregnáló és egyéb vaxok nélkül. Azaz, az eredeti állapotot állítjuk helyre. A polírozás során kizárólag tiszta víz kerül alkalmazásra. Mégis habos víz jön le a felületről. Ez csupán azt jelzi, hogy a visszamaradt vegyszer származékok - melyek a napi takarítás során kerültek a felületre - sikeresen eltávolításra kerültek.
A technológia sikeresen alkalmazható bármilyen idős linóleum, tarkett, PVC, műanyag, hajópadló, laminált padló vagy akár műgyanta felületen is. Egyedül azt nem szabad elfelejteni, hogy a polírozás nem más, mint mechanikai tisztítás. Tehát, ha a felület sérült vagy mély karcok vannak rajta, akkor ezek továbbra is ott maradnak majd.
Előtte
Utána
Műgyanta burkolat.
A felújítást követően felmerül a kérdés?! Hogyan tudnám minél tovább megőrizni a műanyag, illetve a műgyanta burkolat eredeti állapotát? A válasz egyszerű. A felújítást követően, a tiszta felületet impregnálni kell. Az impregnálás során bezárjuk a nyitott pórusokat, így elzárjuk a felületbe jutó nedvesség útját. Ezáltal a szennyeződések nem jutnak el a pórusokig, hanem a felületen ülnek meg. Így a tisztítás rendkívül egyszerű, hiszen csak le kell törölni a felületet. A tiszta felület vagy az impregnált felület leghatékonyabb módja azonban az, ha elfelejtjük a nedves takarítást. Természetesen, ha valami kiömlik, sár kerül a felületre, akkor ezeket a szennyeződéseket nedves technológiával el kell távolítani. Alapvetően azonban a felújító polírozást kell "kicsiben" alkalmazni. Bizonyára mindenki látott már amerikai filmet. Egészen biztosan feltűnt már, hogy szinte mindegyik filmben van legalább egy jelenet, ami pár másodpercig azt mutatja, hogy a tükörfényes felületet a takarító szárazon polírozza. Nos, ez a titok nyitja. Szárazon, megfelelő géppel és eszközzel. Magyarországon régi beidegződés, hogy minél nedvesebben és minél több vegyszerrel takarítsunk. Sőt, akkor tiszta valami, ha megfulladunk a hypo szagától. Ugye, ismerős?
betoncsiszolás, beton polírozás, betonjavítás, csiszolt beton, műgyanta burkolat
Z-MILAN '92 Kft.
www.betoncsiszolas.com